Simon Brooke  i Amanda Brooke w Perfumerii Ambrozja
0 Flares Filament.io 0 Flares ×

W czwartek w Ambrozji gościł  Simon Brooke, twórca odrodzonej marki Grossmith. Wraz z żoną Amandą opowiadali o rodzinie, której losy splotły się z historią współczesnego perfumiarstwa. Tego wieczoru najważniejsze były zapachy. Niezwykłe i bardzo luksusowe. Każdy z nich niesie ze sobą odrębną historię.

Grossmith – perfumy królowej Wiktorii i Elżbiety II

Na przykład kolekcja klasyczna Grossmith – Phul-Nana, Hasu-No-Hana, Shem-el-Nessim – to nowoczesne wersje perfum Grossmith, które w XIX stanowiły jeden z kamieni milowych w kreacji zapachów. Orientalne aromaty odwoływały się do egzotycznych i podniecających lądów. Phul Nana to zapach Indii, Hasu-No-Hana jest aromatem japońskiego kwiatu lotosu, a Shem-el-Nessim jest jak arabski powiew bryzy.

Simon przywiózł ze sobą limitowaną, ultraluksusową kolekcję Grossmith Baccarat.

Simon przywiózł ze sobą limitowaną, ultraluksusową kolekcję Grossmith Baccarat.

Grossmith perfumy królowej Wiktorii 

Najwięcej czasu Simon poświęcił kolekcji królewskiej, czyli perfumom Grossmith Betrothal i Diamond Jubilee Bouquet. Pierwszy, romantyczny i zmysłowy, został przygotowany dla angielskiej księżniczki Marii na ślub z następcą tronu, księciem Jerzym (późniejszym Jerzym V). Perfumy o tej samej nazwie w zmodyfikowanej i nieco unowocześnionej wersji po ponad stu latach Simon Brooke przygotował dla Kate Middleton na ślub z księciem Williamem. Tak powstał  Grossmith Betrothal. Z kolei  Diamond Jubilee Bouquet to hołd oddany dwom wielkim królowym. W swojej pierwotnej wersji został przygotowany na diamentowy jubileusz królowej Wiktorii. Współczesna wersja została stworzona dla królowej Elżbiety II z powodu takiego samego jubileuszu, przypadającego na ten rok. Jak pachną perfumy królowej? Kwiatami całego Imperium Brytyjskiego – konwalią, różą, narcyzem i głogiem.

Te pełne wyrafinowanego ciepła esencje wzbogacone zostały o kilka bardziej egzotycznych nut m.in. jaśmin, goździk, wanilię, fasolę tonka. Perfumy Królowej Elżbiety oddają wytworność, która nie przemija.

Grossmith Black Label

Podczas spotkania w Ambrozji Simon Brooke ze szczególną czułością oowiadał o najnowszej kolekcji Black Label. Pochwalimy się w tym miejscu, że Ambrozja jest jednym z pierwszych punktów na świecie, gdzie można kupic te cztery zapachy. A mowa o: Grossmith Saffron Rose, Golden Chypre, Amelia i Floral Veil.

Kolekcja Grossmith Black Label

Kolekcja Grossmith Black Label


Grossmith Saffron Rose
 
to szfran i róża wkomponowane w woń autentycznej  żywicy agarowej. Bogactwo tego ouda  kusi zupełnie nie europejską pikanterią. Niezwykle ekscytujące zaskoczenie. Grossmith Golden Chypre to z kolei słoneczny szypr pełen cytrusowej radości, która z czasem przechodzi w ciepły kostium utkany z paczuli, heliotropa i geranium.   Amelia to z kolei zapach stworzony na cześć babci Simona, która przez dziesięciolecia strzegła rodzinnej legendy. Tutaj również Grossmith proponuje szypr, ale w nieco bardziej nowoczesnej wersji. Jest jednocześnie niezwykle wyrafinowany i delikatny. Baza złożona z paczuli, drzewa sandałowego i wetiwera otulona została mgłą złożoną z róży, piwonii i jaśminu.
Wreszcie Grossmith Floral Veil, w którym zakochają się wielbiciele białych kwiatów. Są one tutaj ponadprzeciętnie wyrafinowane, na pół czarowne i tajemnicze. Tuberoza, orchidea i geranium wydają się tworzyć intrygującą układankę z bazą opartą na kaszmeranie, ambrze i piżmie.

Podziękowania

Od lewej: Kamil Adamski (Perfumeria Ambrozja), Simon Brooke, Aurelia Adamska (Perfumeria AMbrozja, Amanda Brooke

Od lewej: Kamil Adamski (Perfumeria Ambrozja), Simon Brooke, Aurelia Adamska (Perfumeria Ambrozja, Amanda Brooke

Pierwsze spotkanie z Simonem w Ambrozji przeszło do historii, ale zostały z nami niezwykłe perfumy. Dziękujemy wszystkim naszym gościom obecnym na spotkaniu, a przede wszystkim Simonowi i Amandzie, jesteśmy pewni, że spotkamy się jeszcze nie raz!

Perfumy GrossmithGrossmith Betrothal i Diamond Jubilee BouquetPhul-NanaHasu-No-Hana, Shem-el-NessimSaffron RoseGolden ChypreAmeliaFloral Veil

 Historia marki Grossmith

Simon Brooke w Newsweeku

Phul Nana  w Perfumerii Ambrozja - oryginalny flakon  z XIX wieku

Phul Nana w Perfumerii Ambrozja – oryginalny flakon z XIX wieku