BOND NO. 9 Cooper Square

BOND NO. 9 Cooper Square
woda perfumowana

Bond No. 9 odnalazł  nową inspirację w Cooper Square, gdzie East Village spotyka się z NoHo i zaczynają się dzielnicę Bowery i Uber-Downtown. Co więcej można zrobić dla okolicy przepełnionej poczuciem wielkomiejskiej pewności siebie, niż intensywne nowe perfumy?

Przez półtorej wieku skromny plac służył jako dziedziniec Cooper Union, światowej sławy instytucji architektury i inżynierii. Sąsiadował także z parkiem, gdzie ruck przetacza się w górę i w dół, gwałtownie skręcając, tylko po to by stworzyć początek uber-Downtown, znany również jako Bowery. Dzisiaj jednak sam Cooper Square jest w ruchu. W XXI wieku nabywa nowego charakteru jako miejsce, w którym należy bywać (warte więc kuracji Bond No. 9).

Nowy Jork z dachu jednego z hoteli przy Cooper Square.

Nowy Jork z dachu jednego z hoteli przy Cooper Square. (fot. dalioPhoto.com)

Plac jest trójkątem, którego kąt ostry wskazuje downtown. Nadano mu imię Petera Coopera, XIX-wiecznego wynalazcy, przedsiębiorcy, filantropa i miejskiego notabla, który ufundował Cooper Union, by inni mogli czerpać wiedzę formalną, której on nigdy nie nabył. Przez lata budynki otaczające park stworzyły minikampus, wypełniony studentami, hipsterami i turystami, z pizzeriami, barami z margeritą i mojito, japońskimi salonami fryzjerskimi, barami z tapas i sushi, studiami jogi, sklepem z płytami winylowymi i nawet hotelem z mansardowym dachem w stylu francuskim po drugiej stronie ulicy. Ostatnio atmosfera Cooper Square i jego okolic się zmienia. Powstają tutaj lśniące i błyszczące nowe budynki - dwa nowe hotele (the Bowery i Cooper Square) - oba bardzo modne. Jest tu także nowy apartamentowiec z basenem na dachu, i parę niszowych butików z ubraniami. To nie Uptown. To jest Downtown nowoczesnej przyszłości, mieszanka skarbów przeszłości Nowego Jorku.

Bond No. 9 Cooper Square, stworzony dla tego wyłaniającego się środowiska jest ciepły i intensywny (jego najdelikatniejszymi nutami są jałowiec i wetiwer) w swojej nowoczesnej formie. Bogaty w przyprawy i kadzidło (stosownie do okolicy), wraz z ich uwodzicielskim i uspokajającym efektem. Koniak, lawenda, paczula i ambrowa, dzika, śródziemnomorska roślina ciste labdanum są kluczowymi składnikami, nadając zapachowi pełen pożądania współczynnik męsko-damski, który jest tak gorliwie poszukiwany w dzisiejszym świecie Downtown.
Ten lśniący, wykończony chromem flakon Cooper Square, został zainspirowany przez nową architekturę sąsiedztwa. Grawerowany laserowo we wzór stworzony z logo Bond No. 9, jest studium wyciszonego high-tech, odbijającego się w wewnętrznym świetle i przejrzystości. Gdy spojrzymy na niego pod światło odbicie logo nałoży się na nasz obraz i możemy zobaczyć krawędź poziomu wody perfumowanej.

Składniki:
Nuty głowy: koniak, przyprawy, jałowiec
Nuty serca: lawenda, paczula, kadzidło (olibanum), mirra
Nuty bazy: wetiwer, drzewo kaszmirowe, francuski czystek (labdanum), piżmo

Kreator: Laurent Le Guernec


  • BOND NO. 9 Cooper Square 50 ml - 506 PLN
Loading Aktualizowanie koszyka...


      • Jakie są opinie o BOND NO. 9 Cooper Square?

      • [WPCR_INSERT]

      LoadingAktualizowanie...