BOND NO. 9 Andy Warhol Silver Factory

540,00 

Wyczyść

BOND NO. 9 Andy Warhol Silver Factory

woda perfumowana

Warhol pewnego razu wspomniał o firmie, która była „zainteresowana w zakupie jego aury”. Bond No. 9 Silver Factory to jej płynna forma.

Perfumy Andy Warhol Silver Factory oddają ducha Srebrnej Fabryki, czyli pracowni Warhol’a. Było to w latach sześćdziesiątych XX w. najgorętsze miejsce w Nowym Jorku. Każdy chciał choć raz się w nim znaleźć. Z dwóch powodów. Po pierwsze, można tu było spotkać najbardziej ekstrawaganckich aktorów, reżyserów i performerów. Po drugie, budynek wyróżniał się na tle (i tak bogatej) architektury Nowego Jorku – był pokryty papierem aluminiowym, wyglądał więc jak postmodernistyczna instalacja. Artysta czerpał w nim inspiracje, tworząc etiudy filmowe, robiąc zdjęcia i tworząc swoje sławne grafiki.

Pomnik Andy'ego Warhola przed słynną Silver Factory.

Pomnik Andy’ego Warhola przed słynną Silver Factory. (fot. Thomas Altfather Good)

Na butelce BOND NO. 9 Andy Warhol Silver Factory została odwzorowana jedna z  najbardziej rozpoznawalnych prac Andy Warhol’a „Puszka Campbella”. Zupa? Perfumy? Jedno i drugie pachnie nam słodko. Nie wspominając o gładkim, dymnym, przyprawowym transgenicznym pochodzeniu.

„Inną metodą na zabranie większej przestrzeni są perfumy. Naprawdę kocham nosić perfumy” – Andy Warhol.

Andy Warhol Silver Factory pomimo swej cytrusowej świeżości od pierwszej nuty przywodzi na myśl chłodny metaliczny zapach czystej przestrzeni. Nuty cytrusowe starają się w nim ujarzmić tętniącą moc, która jest niepodważalna od pierwszego zetknięcia. Zapach powoli staje się cieplejszy dzięki czystej nucie kadzidła, zimnego jaśminu i fiołka. Od początku czujemy że będzie trwał w żywicy, ambrze i drzewie cedrowym.

Prawdziwie transgeniczny. Niesamowicie ambitny.

Składniki BOND NO. 9 Andy Warhol Silver Factory:

Nuty głowy: bergamotka, grejpfrut, lawenda

Nuty serca: fiołek, kadzidło, jaśmin, irys

Nuty bazy: ambra, żywica, drzewo cedrowe

Rodzina zapachowa: orientalna łagodna

Kreator: Aurelien Guichard

Pojemność

50 ml

Marka

Bond no. 9

SKU: 066958ce135a Kategorie: , , ,
  • Sortuj

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.