LUBIN Black Jade

375,00 485,00 

LUBIN Black Jade

Woda perfumowana

Z historii Lubin Black Jade

Black Jade to perfumy królowej Marii Antoniny, żony Ludwika XVI. Królowa, symbol dekadenckiego luksusu –  choć krytykowana przez poddanych za wystawne życie, przez lata była darzona była podziwem  ze względu na wyjątkowy gust, czar i urodę.  

Perfumy na jej specjalne zamówienie stworzył Jean-Louis Fargeon. Jako że koszty miały nie grać roli, a perfumiarz był wyjątkowo utalentowany, efektem jego pracy był wyjątkowo bogaty i piękny zapach, inspirowany różami w królewskim ogrodzie Le Petit Trianon.  Królowa, która momentalnie zakochała się w miksturze, poleciła przelać tajemną miksturę do jadeitowej kolby, by mogła mieć ją zawsze przy sobie.

Być może receptura zapachu zaginęłaby bezpowrotnie wraz z rozpoczeciem Wielkiej Rewolucji Francuskiej, gdyby nie asystent  perfumiarza, którym był nie kto inny jak… Pierre Lubin. Asystent był zafascynowany recepturą  zapachu i… prawdopodobnie ez wiedzy mistrza, spisał skłądniki i kolejne kroki potrzebne do przyrządzenia mieszanki. Dzięki Pierre’owi Lubinowi skład tej niezwykłej kompozycji był przechowywany przez lata w domu perfumeryjnym Lubin. Znana jako “Sekret Ogrodu” receptura perfum Marii Antoniny przekazywana była z pokolenia na pokolenie. Po latach okazało się także, że jedna z powierniczek królowej przysposobiła sobie buteleczkę perfum królowej (według legendy królowa miała przekazać jej fiolkę w drodze na stracenie). Na podstawie zapisków Pierre Lubina oraz dzięki fiolce z przechowywanymi przez ponad 200 lat perfumami powstał Lubin Black Jade, czyli czarny jadeit.

Lubin Black Jade

Jak pachną perfumy Marii Antoniny? Bogato, zmysłowo i pociagająco!  Tak oryginalnie, jak tylko można się tego spodziewać po królowej znanej z wybitnie wysublimowanego gustu. Black Jade miały być wprowadzeniem w świat jej niezwykłych ogrodów, więc oczywiście w zapachu dowodzą kwiaty. Jednak w przeciwieństwie do wielu kwiatowych zapachów w Lubin Black Jade nie odnajdziemy aromatu łąki, ani nawet woni unoszącej się nad ogrodami przy rezydencjach z przedmieści. Przeciwnie, przechowywana z tak wielką pieczołowitością przez rodzinę Lubin mieszanka, jest kwintesencją Ogrodu Idealnego. Królestwa Francji, które istnie po to, by  mógł istnieć doskonały ogród, nad którym opiekę sprawuje Maria Antonina.

Bujne, atłasowe róże i plisowany jaśmin są wyszywane przez kardamonowo-cynamonowe nuty wkomponowane w egzotyczne kadzidło. Z czasem całość przechodzi w jedwabistą bazę złożoną z paczuli, nasion tonka, wanilii i bursztynu.

Początek jest zaskakująco świeży i ostry, później – wraz z rozwojem kwiatowego serca Black Jade – zakwitają róże, a aromat staje się ciepły, uwodzicielski i zniewalający! Niezwykle pewny siebie i niezaprzeczalnie luksusowy!

Premiera: 2011

Skład Lubin BlackJade:

Nuty głowy: bergamotka, kardamon, galbanum

Nuty serca: róża damasceńska, jaśmin, kadzidło z żywicy olibanowej, cynamon

Nuty bazy: drzewo sandałowe, paczula, ambra, fasola tonka, wanilia

Rodzina zapachowa: kwiatowo-orientalna

 

Pojemność

100 ml EDP, 50 ml EDP

Marka

Lubin

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.