The Different Company Osmanthus

415,00 655,00 

THE DIFFERENT COMPANY Osmantus

Woda Toaletowa

Osmanthus – niezwykła roślina, która ze względu na unikatowość występowania rzadko wykorzystywana jest jako esencja perfumeryjna. Dotąd byliśmy pozbawieni jego olfaktywnego piękna, a jego zastosowanie ograniczało się jedynie do maleńkich ilości. Dziś jest inaczej. The Different Company udało się pozyskać pełną i niezwykle cenną esencję Osmanthusa.

Ten wyjątkowy kwiat pochodzi z Chin, ale można go spotkać w ogrodach francuskiej riwiery. Drzewo Osmanthusa jest bardzo wrażliwe na chłód, a jego rozrzucone nasiona kiełkują dopiero po dwóch latach dojrzewania. Im bogatszy w aromat gatunek osmantusa, tym bardziej jest wrażliwy i kruchy. Drzewo Osmanthusa kwitnie jesienią a jego piękny zapach unosi się wokół, przepełniając serca Chińczyków subtelną nostalgią. Poetyckiej sławy i wyrafinowania Osmanthusa nie docenia jedynie legenda olbrzyma Wu Changa, który powodowany zazdrością wielokrotnie groził, że wypleni wszystkie drzewa roztaczające tę kwiatową, nostalgiczną woń.

Jean Claude Ellena zaprojektował The Different Company Osmanthus, aby zachować wspomnienie uczucia, które wstrząsnęło nim podczas wizyty w Mieście Zakazanym. Poetyka tej niekonwencjonalnej i niezwykłej chwili była motywem dominującym proces tworzenia kompozycji, aby w pełni oddać subtelność tak odległego miejsca. Ten znakomity zapach rozwija się świeżo, by po chwili odsłonić symfonię zielonych i słodkich nut przywołujących na myśl jabłka i morele.

Dominujące w The Different Company Osmanthus: Osmantus fragrans, pochodzący z Chin. Do stworzenia 250 ml zapachu potrzeba 20 kg kwiatów osmanthusa

Składniki: osmanthus, vert de feuille, bergamotka, pomarańcza, mandarynka, róża, czerwone jagody, kastoreum, siano, piżmo.

Pojemność

50 ml, 90 ml

Marka

The Different Company

SKU: 8241ff8b09d6 Kategorie: , , , Tagi: , , , ,
Updating…
  • Brak produktów w koszyku.