Marka inspirowana najpiękniejszą historią miłosną włoskiego Renesansu, pretendująca do miana najbardziej ekskluzywnej linii zapachowej Europejskiej Sztuki Perfumeryjnej.

 Spójna seria, składająca się z pięciu zapachów. Każdy z nich jest intensywnym, wysokiej koncentracji, ekstraktem Perfum.

Pantheon, jak nazywa się cała kolekcja, nie został stworzony jako zapachy dla wszystkich, jak może wydawać się nam na pierwszy rzut oka.

Zapachy są jak mała, lecz drogocenna biżuteria, bynajmniej nie ostentacyjna – raczej, którą trzeba zauważyć. Markę można znaleźć tylko w kilku wyselekcjonowanych, ekskluzywnych perfumeriach, starannie wybranych wielbicieli: nieważne czy wielkich ważnych sklepów, czy małych niszowych atelier.

Zachwycająca historia opowiada o Raphaelu Sanzio, który wezwany do Rzymu przez Papieża, by malować jego apartamenty, zaczyna obracać się wśród najwybitniejszej arystokracji ówczesnych czasów, zostając narzeczonym Marii, siostrzenicy kardynała Medici.

Lecz Raphael zakochuje się bez opamiętania w Marghericie, córce piekarza z rejonu Trastevere. Zakazana miłość, przez ich wielką różnicę klasową, zostaje skonsumowana w ogrodzie za piekarnią ojca. W konsekwencji po płomiennej nocy z Margheritą, Raffael zaczyna chorować i umiera parę dni później. Zostaje pochowany w świątyni Pantheon – jako jedyny artysta uhonorowany takim wyróżnieniem. Margherita zamyka się w pobliskim konwencie by pozostać blisko niego, jako deklaracja swojej wiecznej miłości. Tak piękna i silna historia, która musiała zostać opowiedziana w perfumach, przywołujących wspomnienia i uczucia.

Zapachy są niespotykane: opisują osoby i miejsca historii, w zupełnie niespotykany sposób. Faktycznie, nie tylko głębokie nuty ambry i oudu opisują Notte d’Amore – Noc Miłości, tak samo jak olfaktoryczny opis Il Giardino – Ogrodu prawie ignoruje obecność kwiatów. Kiedy to w przypadku Raffaello znajdziemy absynt i skórę, a w Donna Margherita mówi zmysłowo tuberozą tak silną, że możemy poczuć Ambre.

W Marcu 2015 roku, na wystawie Esxence, marka zaprezentowała nowy zapach Trastevere.

Perfum został stworzony przez Arturetto Landi, jednego z najbardziej znaczących nosów niszowego świata. Kompozycja została stworzona wokół Davanny, gdzie głębokie nuty „gourmand” mieszają się z kasztanowcem, wanilią, wzmocnione kwiatami jaśminu.

Nie ma tu Piramid Olfaktorycznych by opisać zapachy, lecz Piramidy Emocji, które są zgoła czymś innym, z całą pewnością mniej wyraźne, lecz prawdopodobnie bardziej szanujące uważnego „słuchacza”

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.