Science-for-Peace
0 Flares Filament.io 0 Flares ×

Już są! Aurisse, Laawan, Sharky i Skiron to nowe zapachy, które zagościły w Perfumerii Ambrozja. Nazwy perfum to imiona czterech wiatrów. Każdy z nich jest symbolem wolności, siły która przynosi pokój.

S4P -wojownicy wolności

 Fundatorem perfum jest fundacja założona przez włoskiego profesora Umberto Veronesiego. Jej celem jest zwrócenie uwagi  i angażowanie działań najwybitniejszych naukowców świata na rzecz pokoju. Wystarczy powiedzieć, że w samym gronie założycieli fundacji jest sześciu laureatów Nagrody Nobla. Poza tym, na corocznych spotkaniach Science for Peace można spotkać także największe gwiazdy Hollywood. Meetingi fundacji są dziś wydarzeniem, na którym celebryci zaangażowani w działania na rzecz pokoju po prostu muszą się pojawić.

Zamysłem było stworzenie substancji, w której natychmiast dostrzegamy ideę Pokoju. „Nauka jest jak wiatr pozwalający rozwinąć się dobru, godności i jakości życia”, które razem mogą dawać jedynie Pokój.

Perfumy S4P powstały dzięki nieprzypadkowemu spotkaniu członków fundacji z Celso Fadelli, znanym we Włoszech promotorem perfum. Wtedy właśnie rozpoczęła się podróż, u kresu której powstały cztery zapachy, inspirowane wiatrami otulającymi naszą planetę –  Aurisse, Laawan, Sharky i Skiron.

Perfumy S4P

Już na pierwszy rzut oka przykuwają uwagę niezwykłej urody buteleczki projektu Simone Micheli. Prostota i wdzięk gołąbka pokoju doskonale współgra z wielkimi ideałami pomysłodawców perfum S4P.

Rozwijając się, każdy z zapachów staje się niesioną przez wiatr wiadomością o nowej porze roku.  Odkrywa zarazem wietrzną intensywność i subtelność, unosząc się nad nowo otwartymi pąkami kwiatów. Tak według autorów zapachu pachnie Pokój – wojownik wolności i zwiastun radości.

Skiron zwiastuje początek śródziemnomorskiej zimy, przynosi upragnioną świeżość. Aurisse jest gwałtownym francuskim harcownikiem. Hulając po nadbrzeżach  wiatr, ogłasza niespodziewane zmiany Niesie ze sobą intensywny nadmorski aromat, wyostrzony nutami ozonu. Z kolei Sharky to pustynny wiatr Maroka, utrzymujący upał w lecie i mrożący w zimie. Z kolei ciepły i uspokajający Lawaan opływa arabskie miasta i wioski pomagając rolnikom wysuszyć cenne plony zboża.