PRUDENCE Parfum Paris

420,00 670,00 

PRUDENCE Parfum

Woda perfumowana

Majstersztyk utkany z subtelności białych kwiatów i śródziemnomorskiej świeżości.

Prudence, kobieta w podróży usłanej kwiatami…

Urodzona w Australii w dzień Bożego Narodzenia, od najmłodszych lat marzyła, by stworzyć swoje własne perfumy. W wieku 25 lat porzuciła Australię dla Londynu, by potem przenieść się do Nowego Jorku, gdzie projektowała dla znanych domów mody. Po ślubie w 1987 roku Prudence wraz z mężem kupiła małą farmę w Perfigordine i stworzyła  wymarzony, klasyczny ogród.

Kolejnym przystankiem w podróży życia był Hong Kong. Azjatycką fascynacją Prudence stała się botaniczna metamorfoza, która prowadzi do powstania jedwabiu. Dzięki tej inspiracji powstała ekskluzywna firma „Prudenzia”, dla której Prudence projektowała wyszukaną jedwabną bieliznę.

W Azji Prudence zdobyła kosmopolityczną klientelę, biorąc regularnie udział w Salon de Lingerie w Hong Kongu, Paryżu i Lyonie. Po opuszczeniu Hong Kongu zamieszkała we Francji, dzieląc czas między Perigord i Paryż.

W 2003 roku w Paryżu Prudence poznała Henri Moulie, jednego z największych francuskich florystów, który  – w swym paryskim atelier koło Assemblee National, ukształtował w Prudence miłość do kwiatowej sztuki. Nareszcie jej zmysły wzroku i węchu mogły zostać nasycone! Poprowadziło to ją do stworzenia swojego pierwszego zapachu – Prudence Parfum Paris. Oddała się w pełni mieszaniu i tworzeniu olejków eterycznych, by zbudować wyróżniający się, lecz subtelny zapach. W tym celu udała się do Grass, by nauczyć się sekretów  kwiatowej destylacji.

Oczywistą nazwą dla tej esencji była „Prudence Paris”.  Apoteoza wysublimowanej jedwabistej gładkości kwiatów.

Skład Prudence Parfum:

Nuta Głowy: kwiaty cytryny z Menton

Nuta Serca: Kwiaty Pomarańczy, Hiacynt, Frezja, Lilia, Jaśmin, Róża, Wiciokrzew, groszek pachnący, Gardenia

Nuta Bazy: Magnolia, Narcyz, Irys, biała plumeria

Pojemność: 100 ml

Pojemność

100 ml, 50 ml

Marka

Prudence

SKU: 880bf677d6d7 Kategorie: , Tagi: , , , , ,
Updating…
  • Brak produktów w koszyku.